Šesté setkání osob žijících s transplantovaným srdcem se uskuteční v září v Luhačovicích

Spolek Markéta sdružuje pacienty, kterým bylo v brněnském Centru kardiovaskulární a transplantační chirurgie (CKTCH) transplantované srdce. Již pošesté se tito lidé setkají na společné akci, tentokrát 28. – 30. září 2018 v Luhačovicích.

Každoroční setkání se těší velkému zájmu pacientů i lékařů a sester z CKTCH – na loňské setkání v Mikulově se sjelo celkem 113 osob, z toho 58 osob po transplantaci srdce. O tato setkání je stále větší zájem a to jak ze strany samotných transplantovaných, tak i jejich rodinných příslušníků.

Také letos budou na programu sportovní aktivity – turnaje pacientů i lékařů ve volejbale a tenise -, přednášky lékařů, prohlídka okolních zajímavostí (letos výstup na rozhlednu na Doubravě, prohlídka lázeňského areálu, návštěva zámku Vizovice). 

Velmi silným momentem je vydávání takzvaných rodných listů pro nově transplantované pacienty – dostat nové srdce je vlastně druhé narození.

Mezi hosty bude letos pan MUDr. Štefan Vítko, CSc. – předseda správní rady České transplantační nadace Karla Pavlíka a Ing. Elen Staňková, předsedkyně občanského spolku ALŽBĚTA z Pardubic (oba zastupují osoby po transplantaci ledvin) a Mgr. Vlasta Pagáčová – předsedkyně  občanského sdružení DAR ŽIVOTA, zastupující všechny osoby po transplantaci srdce na Slovensku, se kterým náš spolek vloni navázal spolupráci.

Kontakt a přihlášky: Ing. František Kmínek – tel. 602 755 729, e-mail: fkminek[zavinac]seznam.cz

www.spolekmarketa.cz

Video z posledního setkání osob žijících s transplantovaným srdcem najdete na Youtube.

 

Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie je prestižním českým pracovištěm, které je špičkou ve srdečních operacích a také se zde transplantují játra, srdce a ledviny. První transplantace srdce se v Brně uskutečnila v roce 1992. www.cktch.cz

 

Foto: CKTCH a Sdružení Markéta – Ivo Czakan