Senioři hráli na náměstí v Luhačovicích pétanque

Další ročník tradičního turnaje Senior Cup ve hře pétanque proběhl v úterý 23. května na Lázeňském náměstí v Luhačovicích. Turnaje se zúčastnilo 168 mužů a žen z celkem 42 seniorských organizací a spolků Zlínského kraje. Nejstarší hráčce bylo 86 let, nejstaršímu hráči bylo 83 let.

Akci pořádal Zlínský kraj za podpory města Luhačovice a Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, jejíž studenti pomáhali s organizací turnaje. Podle radní Zlínského kraje Michaely Bláhové, která nad akcí převzala záštitu, má taková akce velký význam zejména proto, že sdružuje seniory z celého kraje, podporuje jejich setkávání a také motivuje lidi důchodového věku k pohybu.

Stanislav Vajďák

Co je to pétanque?
Pétanque je původem francouzská společenská hra pro dvě 1–3členná družstva, které se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink.
Výraznou předností tohoto sportu je to, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je libovolný). Zdroj: Wikipedie