Dětský tábor pro chronicky nemocné děti 2017

Jako každý rok, tak i letos se konal v červnu letní tábor pro chronicky nemocné děti v Chrustenicích u Prahy. Pravidelně se ho účastní také naši dialyzovaní pacienti a pacienti po transplantaci ledviny i se svými rodiči. Zdravotnický dozor zajišťoval jeden lékař a dvě sestry z Pediatrické kliniky FN Motol.

Letošní tábor byl věnován Harrymu Potterovi, takže se hodně kouzlilo, připraveny byly různé hry, soutěže a vystoupení, při kterých nejen děti, ale i jejich rodiče zažili spoustu legrace. Velký úspěch a oblibu si získala Bradavická olympiáda a hra famfrpál. Počasí bylo pěkné, takže si děti užily i koupání a vodních radovánek. Zpestřením byla návštěva nedalekého hradu Karlštejna a obzvláště dívky ocenily návštěvu a vystoupení zpěváka Adama Mišíka.

Velký dík patří organizátorům tohoto tábora a všem, kteří pomáhali při jeho realizaci a udělali velkou radost dětem, které se vzhledem k svému onemocnění nemůžou účastnit různých akcí, jako jejich zdraví vrstevníci. Poděkování patří také sponzorům: České nadaci Karla Pavlíka a Kapce naděje.

Eva Vlachová,

dětská dialýza FN Motol